EMS


Fitness 21. storočia na základe technológie EMS (aktivácia celého tela pomocou slabých elektrických impulzov). Tréning s prístrojom Visionbody je najnovšia generácia elektrostimulačných zariadení. Vďaka telu priľnavým elektródam sa svalstvo stimuluje na správnom mieste a v sile, ktorá vyhovuje individuálnym potrebám klienta. Týmto prístrojom precvičíte až 90 % svalovej hmoty – všetky hlavné svalové skupiny, dokonca aj stredné a hlboko uložené svaly a to len za 20 minút 1 – 2 krát týždenne.

 

VisionBody 

je unikátny a intenzívny svalový tréning celého tela pri úplnej slobode pohybu. EMS systém (elektro-myo-stimulácia), teda elektrická stimulácia svalov, bol navrhnutý tímom skúsených športovcov, fitness trénerov, ortopédov a fyzioterapeutov. VisionBody ponúka komplexnú elektro-stimuláciu celého tela, čím odstraňuje svalovú disbalanciu, ktorá je najčastejšou príčinou bolestí chrbta. Zároveň má priamy vplyv na bazálny metabolizmus, čím zvyšuje energetické nároky vášho tela a podporuje výrazným spôsobom chudnutie.

 

Ako prebieha tréning?

Priamo u nás dostanete špeciálny oblek VisionBody, ktorý je navrhnutý tak, aby zadržiaval vodu, čím sa impulz z elektród dostane do tela. Vesta a nohavice obsahujú elektródy umiestnené na rôznych svalových skupinách, vďaka čomu sa impulzy dostávajú rovnomerne do celého tela. Vesta sa pripojí k EMS prístroju, na ktorom sa nastaví intenzita jednotlivých impulzov. Nasledujúcich 20 minút prebieha pod odborným vedením lektorky. Tréning môže byť zameraný na získavanie sily, naberanie kondície alebo na chudnutie - rozhodnutie je len na vás. 

 

Celková regenerácia organizmu nastane približne po 3-4 dňoch, preto je pre dosiahnutie maximálneho efektu vhodné absolvovať VisionBody tréning 2x týždenne.

Čo všetko môžete dosiahnuť cvičením s Visionbody?

  • zbavíte sa prebytočného tuku
  • spevníte si celé telo
  • zbavíte sa celulitídy
  • odstránite bolesti chrbta
  • podporíte nárast celkovej sily vášho tela

 

Každý tréning prebieha individuálne a v súkromí - po celú dobu cvičenia tak máte nad sebou odborný dohľad a lektorka sa venuje iba vám.

 

Toto cvičenie je určené pre všetkých , ktorí majú chuť zmeniť svoj životný štýl ,trošku sa zapotiť, zlepšiť kondíciu, vyformovať postavu a nemajú čas tráviť 2 hodiny vo fitku. Určite nieje vhodné pre lenivcov😊 Bez ohľadu na to, či si žena alebo muž pripravíme pre teba individuálny plán, ktorý ti sadne na mieru. U nás sa nemusíš hanbiť, že máš kilečko navyše, že nevieš úplne perfektne cviciť, že si stratil kondičku, všetko ťa s radosťou naučíme.

 

 S KAŽDYM CVIČENÍM PRICHADZAJU AJ MOŽNÉ  ZDRAVOTNÉ KONTRAINDIKÁCIE

 

Z hľadiska ochrany zdravia tréning s EMS strojom nepoužívame v situáciách ak osoba:


- Je mladšia ako 15 rokov
- Trpí srdcovo-cievnymi ochoreniami
- Disponuje kardiostimulátorom, alebo iným implantovaným elektronickým lekárskym prístrojom
- Trpí ťažkými neurologickými ochoreniami alebo inými kŕčovými záchvatmi (skleróza multiplex, spastická spinálna paralýza, Parkinsonova choroba, ochrnutie a epilepsia, žlčníkové a obličkové koliky a pod.)
- Nádorové ochorenia
- Diabetes mellitus ( cukrovka )
- Je tehotná, dojčí alebo je v čase prvých dvoch dní menštruácie
- Trpí horúčkou, akútnymi bakteriálnymi alebo vírusovými ochoreniami
- Trpí hemofíliou (porucha zrážania krvi)
- Trombóza, tromboflebitída
- Trpí nádorovými  ochoreniami (karcinóm prsníka)
- Má kovové implantáty v tele, vrátane fixujúcich kovov na protézy (výnimkou sú platinové implantáty)
- Má jazvy na častiach tela menej ako 10 mesiacov po operačnom zákroku (neumiestňujú sa elektródy na zjazvené časti tela)
- Trpí akútnym zápalom kĺbov (Artritída je chronické zápalové ochorenie postihujúce kĺby)
- Trpí vysokým krvným tlakom (kardio-tréning urýchľuje pulz, preto počas tréningu je potrebné vyhnúť sa tomuto spôsobu
Moja fotka
:)
Ahojte, Volám sa Martina mám 25 rokov, pohyb a šport je moja vášeň robím to pre radosť a dáva mi to veľmi veľa pozitívnej energie, s ktorou by som sa s vami chcela podeliť. Bola som hravé dieťa, mala som prebytok pohybu, stále na bicykli, na korčuliach, behali sme po vonku až dokým nedošla tá očakávaná puberta. Pomaly som začala naberať na váhe, až som dospela do štádia ,kedy si to začali všímať už aj moji rodičia. Mám 158 cm takže som bola taká malá gulička :))) Prechodila som všelijakých lekárov, mala som hocijaké diéty stále som mala zvýšený cholesterol, ale všetci tvrdili ,že z toho vyrastiem. Moc som neporástla ale môžem povedať, že jediné, čo mi vtedy v tom období pomohlo bol tanec. Telo potrebovalo pravidelný intenzívny tréning. Na tanečných tréningoch som pochopila, že treba popritom aj telo spevňovať teda silovo cvičiť. Ako mladú ma to nejak nenadchlo ale postupom času som podľahla trendu fitness. Mala som niekoľko osobných trénerov, ktorí ma naučili ako správne cvičiť. Sama za seba môžem povedať, že celý život mi váha kolíše a stále sa učím s tým bojovať. Ale došla som na pár spôsobov a trikov ako to ukorigovať.